از یک داروخانه ی خانوادگی در سال ۱۶۶۸ میلادی شروع بکار کرده تا به امروز که شرکت متشکل از چندین بخش و ارزش چند میلیاردی می باشد شامل ۱۳ نسل از دانشمندان شیمیدانان و داروسازان می باشد . fridrish jacob merck درسال ۱۶۶۸ شرکت engel را در آلمان خریداری کرد. در سال ۱۸۲۷ این شرکت به یک شرکت صنعتی با تولید محصولات بیوتکنولوژی تبدیل شد که با نام مرک وارد بازار شد.امروزه مرک آلمان ۳۳۰۰۰ کارمند در شرکتهای تابعه خود در ۶۰ کشور دنیا دارد. گروهها تولیدی مرک در بخشهای مختلف بیش از ۲۰۰۰۰ محصول تخصصی درحیطه دارویی ، مواد شیمیایی خاص و محصولات آزمایشگاهی را تولید می کنند در ۱۹۹۵ تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام بدل شد که البته هنوز هم ۷۰ درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است.

www.merckmillipore.com

سیگما و آلدریچ این دو شرکت در سال های ۱۹۳۵ و ۱۹۵۱ به طور جداگانه تاسیس شده اند و هر دو شرکت شروع بکار کردند .
این دو شرکت Sigma و Aldrich در سال ۱۹۷۵ با یکدیگر ادغام شدند و شرکت سیگما آلدریچ را تشکیل دادند.
این شرکت هم در نهایت در سال های اخیر با شرکت مرک Merck ادغام شد. و در حال حاضر یک شرکت آمریکایی فعال درزمینه علوم زیستی که دربیش از۴۰کشوردنیا فعالیت داردو عمده محصولاتش درزمینه داروسازی وزیست فناوری، کاربردی است. www.sigmaaldrich.com

شرکت آلفا-ایسر شرکتی آمریکایی است که فعالیت خودرا ازسال ۱۹۸۹ به عنوان تولید کننده بین المللی پیشرو و تامین کننده مواد شیمیایی تحقیقاتی،فلزات و مواد آلی آغاز کرده است. محصولات این شرکت شامل مواد غیر آلی با خلوص بالا،عناصر خاص و کاتالیزرها و لوازم آزمایشگاهی می باشند. آلفا ایسر یکی ازبرندهای معروف دنیاست و متقاضان زیادی درسراسر دنیا دارد.
www.alfa.com
شرکت آکروس (ACROS ORGANICS) از زیر مجموعه های شرکت فیشر ساینتیفیک آمریکا ( Fisher Scientific ) می باشد که دارای دفاتر متعددی در سرتاسر دنیا می باشد. این شرکت تولید کننده انواع مواد شیمیایی با خلوص بالا می باشد.
www.acros.com